Zaznacz stronę

Wiele osób poleca zabawki edukacyjne jako ogromną szansę na rozwój dla dzieci. Inni natomiast wskazują problemy wynikające z niektórych typów zabawek. Jak jest naprawdę?

Edukacja przez zabawę.

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że uwagę dziecka łatwo jest utrzymać tylko i wyłącznie podczas zabawy i innych wciągających zajęć. Warto jest przy tym pamiętać także o tym, iż mózg wraz z wiekiem powoli traci zdolność do przyswajania informacji i edukację należy rozpocząć dość szybko. Dobrać trzeba jednak najlepsze do tego produkty, dlatego też sklep z zabawkami Akros może być idealnym miejscem do zakupu wspomnianych zabawek edukacyjnych. Wtedy to rodzice zyskują pewność, iż jego dzieci będą miały naprawdę odpowiednie bodźce, dostarczane zresztą przez zaprojektowane przez fachowców w tej branży zabawki.

Zagrożenia z zabawek edukacyjnych.

Największym problemem może być stosowanie nieodpowiednich zabawek lub po prostu zły dobór typu zabawki. Niegrożna zabawa w ruletkę pozornie może tylko dawać plusy. Psychologowie) zgodnie przyznają niestety, iż nawyki hazardowe u małych dzieci mogą dość szybko przerodzić się w poważne problemy w wieku dorosłym. Nauka cyfr i liczb poprzez gry liczbowe mimo swojej skuteczności jest niestety mocno niebezpieczna. Dlatego też polecamy gry i zabawki edukacyjne, jednakże wybór konkretnego rodzaju musi być już po stronie rodzica. Także do niego należy obserwacja, czy niegroźna z pozoru edukacyjna zabawa z dzieckiem nie przejawia objawów przyszłych problemów.