Zaznacz stronę

Jeździk to jedna z najpopularniejszych zabawek na świecie. Świetnie wpływa na rozwój motoryki dziecka, ale również daje mnóstwo genialnej zabawy. Kupno jeździka bywa jednak czasami problematyczne, ponieważ modeli jest na rynku całe mnóstwo.

Jak zatem wybrać jeździk, żeby się nie pomylić i wybrać porządny model, który posłuży przez długi czas i przyniesie dużo dobrej zabawy? Nic trudnego – wystarczy przeczytać ten poradnik!

Wybieramy rodzaj jeździka

Jeździki można podzielić na kilka rodzajów. Pierwszym z nich są odpychacze, czyli klasyczne jeździki, które napędzane są siłą dziecięcych nóżek. Świetnie wpływają one na rozwój motoryki dziecka, więc zawsze są dobrym wyborem.

Drugi rodzaj to jeździki na pedały. Również dzięki nim rozwija się motoryka, ale te nadają się dla trochę starszych dzieci, które poradzą sobie z pedałowaniem. Popularne są również traktorki na pedały, do których można zamontować przeróżne akcesoria: przyczepki, koparki, łyżki itp.

Jeździk może być również elektryczny: zarówno traktorki, jak i klasyczne jeździki występują w wersjach akumulatorowych. Bardzo popularne są pojazdy licencyjne, imitujące prawdziwe auta marek takich jak Mercedes, BMW, Porsche itp.

injusa, mercedes bez, jeździk elektryczny, pojazd elektryczny, samochodzik dla dzieci

Jakiej marki jeździk wybrać?

Jest kilku czołowych producentów, którzy specjalizują się w jeździkach. Co prawda większość firm zabawkowych posiada w ofertach jeździki, ale lepiej wybrać porządny produkt, który na pewno się sprawdzi, nawet jeśli trzeba będzie trochę do niego dopłacić.

Czołowi producenci jeździków elektrycznych to 2 hiszpańskie marki: Injusa, oraz Feber. Obie firmy posiadają w ofercie jeździki na licencjach modnych marek. Injusa posiada na przykład Mercedesy, a Feber Ferrari.

Jeśli chodzi o klasyczne jeździki, to warto sprawdzić ofertę firmy BIG. Jest to niemiecki producent, który posiada zabawki najwyższej jakości. Są to świetne pojazdy, które wykonywane są z najwyższą starannością.

Najlepsze traktorki posiada w ofercie kolejna niemiecka firma – Rolly Toys. Są to przede wszystkim maszyny rolnicze na licencjach prawdziwych, czołowych firm, na przykład John Deere, Massey Ferguson, czy New Holland.

traktor, traktorek, rolly toys, na pedały, john deere, brykacze.pl

Dokładniejsze omówienie jeździków popełnili nasi przyjaciele.